Рішення : Про Внесення Та Затвердження Змін До Положення Про Комітет По Міжнародним Зв’язкам Та Положення Про Представництво Національної Асоціації Адвокатів України За Кордоном

3.6. 3.2. 2.18.У випадку порушення адвокатом порядку сплати щорічних внесків, а також/чи прострочення встановлених цим Положенням строків їх сплати понад три місяці, до нього за поданням Ради адвокатів України або ради адвокатів регіону застосовується дисциплінарне стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю на строк від одного місяця до одного року. Адвокат іноземної держави, який має намір здійснювати адвокатську діяльність на території України, звертається до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури за місцем свого проживання чи перебування в Україні із заявою про його включення до Єдиного реєстру адвокатів України.

Ради адвокатів регіонів, Рада адвокатів України, Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури, кваліфікаційно-дисциплінарні комісії адвокатури регіонів, сформовані відповідно до цього Закону, проводять свої перші засідання не пізніше ніж через десять днів з дня формування їх складу. Установчий з’їзд адвокатів України відкриває найстарший за віком адвокат з числа делегатів з’їзду. Вища кваліфікаційна комісія адвокатури при Кабінеті Міністрів України надає такому адвокату відомості про кількість делегатів з’їзду, що беруть участь у його роботі.

Комітет складається з Голови Комітету, заступника Голови Комітету, секретаря Комітету, членів Комітету, Заступника Голови НААУ, РАУ, який координує напрям міжнародної діяльності НААУ та директорів представництв НААУ за кордоном. Основними завданнями Комітету є розвиток і підтримання міжнародних зв’язків між НААУ та національними асоціаціями адвокатів (юристів) в інших країнах, іншими іноземними та міжнародними організаціями, в тому числі на території України, а також представництвами НААУ в міжнародних асоціаціях адвокатів (юристів). Секретарю Ради адвокатів України про прийняте рішення повідомити Комітет з міжнародних зв’язків. Поділившись із вами, шановні читачі, своїми враженнями і міркуваннями, цілком припускаю що існують інші погляди на події і сказане тут про них.

7.7. Встановити, що прострочення адвокатом надання відомостей і змін до них, передбачених Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та цим Порядком є невиконанням ним рішень органів адвокатського самоврядування і тягне за собою накладення дисциплінарного стягнення, передбаченого законом. Стажування може бути зупинене не більше ніж на півроку за заявою стажиста радою адвокатів регіону, яка прийняла рішення про направлення на стажування, у межах дійсності свідоцтва про складення кваліфікаційного іспиту. Клієнт має право розірвати договір з адвокатом в односторонньому порядку на умовах, передбачених договором. При цьому, клієнт зобов’язаний сплатити адвокату гонорар за всю роботу, що була виконана (надані послуги) чи підготовлено до виконання, а також компенсувати усі витрати за цим договором. Розірвання договору про надання правової допомоги з ініціативи клієнта не є показником незадовільної роботи адвоката.

За результатами зазначених в цій частині процесуальних дій адвокатові невідкладно видаються копія складеного процесуального документу, підписана (завірена) всіма процесуальними особами, що підписали оригінал. Адвокат при розгляді справ в судах може здійснювати www.radaadvokativ.org.ua/ свою професійну діяльність в мантії та з нагрудним знаком. Зразок мантії та нагрудного знака затверджується З’їздом адвокатів України. Адвокатське бюро здійснює свою діяльність без укладення трудового договору між ним та адвокатом, який його створив.».

Адвокати сплачують встановлений розмір щорічного внеску в національній валюті України на банківські рахунки органів адвокатського самоврядування. За загальним правилом до таких відносяться правопорушення, які почавшись з якоїсь протиправної дії або бездіяльності, здійснюються потім безперервно шляхом невиконання обов`язку. Аналіз практики застосування КДКА положень законодавства під час розгляду скарг щодо несплати адвокатами щорічного внеску або порушення строків сплати дає змогу дійти наступних висновків з окремих питань. Втім, у матеріалах справи містилася заява клієнта адвоката про те, що він, уклавши договір на представництво інтересів в суді, дав згоду на участь адвоката у всіх діях, які пов’язані з вирішенням його питання, у тому числі на розголошення конфіденційної інформації. Представляючи клієнта, у якого суддя начебто вимагав неправомірну вигоду у справі про адміністративне правопорушення, адвокат подав до Національного антикорупційного бюро України заяву, у якій просив притягнути суддю до кримінальної відповідальності.

Несплата щорічних внесків, може розглядатися дисциплінарними палатами без попереднього подання Ради адвокатів України або ради адвокатів регіону під час розгляду скарги щодо інших порушень адвокатом Правил адвокатської етики. У скарзі до ВКДКА він просив змінити рішення в частині строку зупинення права на заняття адвокатською діяльністю – на один місяць. Адвокат визнав свою провину в тому, що невчасно сплатив щорічний внесок, але як пом’якшуючу обставину серед іншого вказав те, що сплатив внесок негайно після того, як йому стало відомо про оскаржуване рішення. Адвокат оскаржив рішення ДП КДКА Харківської області в частині застосування до нього дисциплінарного стягнення у вигляді зупинення права на заняття адвокатською діяльністю строком на три місяці, оскільки вважав його занадто суворим. Отже, несплата адвокатом щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування або порушення строків сплати, є порушенням Правил адвокатської етики в частині невиконання рішення органу адвокатського самоврядування. Правову основу становить частина 7 статті 54 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» (далі –Закон), відповідно до якої з’їзд адвокатів України може прийняти рішення про сплату щорічних внесків, визначити напрями їх використання та відповідальність за несплату.

Отримання особою свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю. На вимогу клієнта до укладення договору про надання правової допомоги адвокат має повідомити клієнту чи має він належну кваліфікацію для надання професійної правничої допомоги у конкретній справі. Адвокат без письмового погодження з клієнтами, щодо яких виник конфлікт інтересів, не може представляти або захищати одночасно двох або більше клієнтів, інтереси яких є взаємно суперечливими. Адвокат без письмового погодження з клієнтом, не може його захищати, якщо інтереси клієнта суперечать власним інтересам адвоката. За відсутності письмового погодження клієнта, в разі виникнення конфлікту інтересів такий договір має бути розірваний з дотриманням умов, визначених цими Правилами. 4) направити справу для нового розгляду до відповідної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури та зобов’язати кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури вчинити певні дії.

21 січня 2013 року в залі камерної та органної музики в м. Рівне відбулась конференція адвокатів регіону (як раніше і анонсувалось на сайті «РівнеПраво»). Приємно, що всі адвокати можуть детально ознайомитись з доходами та витратами органів адвокатського самоврядування. Вимоги щодо несумісності з діяльністю адвоката, передбачені пунктом 1 цієї частини, не поширюються на депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад (крім тих, які здійснюють свої повноваження у відповідній раді на постійній основі), членів Вищої ради юстиції (крім тих, які працюють у Вищій раді юстиції на постійній основі). — Переконаний, що наша громадська організація, яка об’єднує кількатисячну спільноту професіоналів, і надалі існуватиме.

Окреслюються проблеми здійснення спадкових прав в умовах воєнного стану. Розглядаються спірні аспекти правового регулювання відповідних правовідносин. Також слід брати до уваги окремі роз’яснення Ради адвокатів України (далі – РАУ). Дія принципу конфіденційності не обмежена в часі (ч. 2 ст. 10 ПАЕ). 3) після виконання доручення клієнта (ч. 2 ст. 35 ПАЕ).

× We Are Here